KS MAS Středočeský kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Středočeského kraje

Přihlásit se

První ze série vzdělávacích seminářů podpořených ze Středočeského kraje pro místní akční skupiny na území Středočeského kraje proběhl v Univerzitním centru energeticky efektivních budov (UBEEB) ČVUT v Buštěhradě

Rubriky:Aktuality

Chytrý venkov – to je vlastně o lidech. Jde o venkovské občany, kteří se ujímají iniciativy při hledání praktických řešení – jak náročných výzev, kterým čelí, tak – což je však důležité – vzrušujících nových příležitostí, transformujících venkovské oblasti.

 

První ze série vzdělávacích seminářů podpořených ze Středočeského kraje pro místní akční skupiny na území Středočeského kraje proběhl v Univerzitním centru energeticky efektivních budov (UBEEB) ČVUT v Buštěhradě dne 22. listopadu 2018. Hlavním tématem byla problematika Sociálních služeb, zdravotnictví a školství. Celodenní akce se účastnila členská základna krajského sdružení místních akčních skupin a další pozvaní hosté.

 

Výzkumníci Centra představili systémy chytrých budov, jejichž pokročilé funkce lze využít v oblasti sociálních a zdravotních služeb tak, aby se maximálně prodloužil/zabezpečil pobyt seniorů či tělesně postižených v domácím prostředí. Představení nebylo pouze teoretické, ale účastníci navštívili laboratoř personalizované telemedicíny – modelový byt vybavený systémem inovativních řešení pro tyto osoby. Dále účastníci mohli shlédnout nejvýznamnější projekty Centra, jejichž výsledky lze aplikovat v prostředí municipalit za účelem zkvalitnění života občanů.

 

Doslova o rozšíření reality a informování o dalších možnostech využití nových metod jako je virtuální realita v prostředí sociálních služeb, zdravotnictví a vzdělávání se postarala společnost VR Musashi. Každý účastník si mohl osobně vyzkoušet 3D brýle pro virtuální realitu, která pomáhá především seniorům, handicapovaným spoluobčanům i dětem zažít procházku městem, procházku v interiéru bytu či se proletět nad krajinou. Nové možnosti v oblasti chytrých řešení, která lze využít ve městech i na venkově uvedl také zástupce ŠKODA Auto DigiLab. Příspěvek se věnoval zejména možnostem sdílené dopravy s ohledem na děti, seniory či postižené spoluobčany.

 

Zakončení celého dne proběhlo v Základní a mateřské škole Oty Pavla v Buštěhradě, kde byla na příkladech představena chytrá řešení fungování školy a jejího zázemí, a to včetně bariér, která nová řešení mohou provázet.

Tisková zpráva – Buštěhrad – 22.11.2018

Prezentace – asistivní technologie

Prezentace – Smart home care

Prezentace – Participativní plánování a design

Prezentace – ŠKODA AUTO DigiLab – CareDriver

Přílohy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.