KS MAS Středočeský kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Středočeského kraje

Přihlásit se

Čtvrtý z cyklu vzdělávacích seminářů zaměřených na představení inovativních řešení v souladu s konceptem Smart Villages proběhl ve středočeské obci Kostelní Hlavno

Rubriky:Aktuality

Chytrý venkov – to je vlastně o lidech. Jde o venkovské občany, kteří se ujímají iniciativy při hledání praktických řešení – jak náročných výzev, kterým čelí, tak – což je však důležité – vzrušujících nových příležitostí, transformujících venkovské oblasti.

Zdroj: publikace Chytrý venkov  http://eagri.cz/public/web/mze/venkov/prioritni-temata-site/chytry-venkov/eu-rural-review-c-26-chytry-venkov.html

 

Poslední, čtvrtý, vzdělávací seminář podpořený z KÚ Středočeského kraje pro místní akční skupiny na území Středočeského kraje proběhl dne 26. února 2019 v Komunitním centru v Kostelním Hlavně na území MAS Mladoboleslavský venkov. Témata byla naplánována hned dvě - Oběhové hospodářství, resp. cirkulární ekonomika, a odpadové hospodářství a dále v odpoledním bloku využití velkých dat.

Ing. Soňa Jonášová z Institutu cirkulární ekonomiky představila účastníkům z řad místních akčních skupin a dalších pozvaných hostů zajímavou tématiku oběhového hospodářství v kontextu změny myšlení o zavedených způsobech chápání odpadu a odpadového hospodářství. Dalšími probíranými tématy byly aktuální trendy a predikce vývoje v oblasti produkce komunálních odpadů a systém odpadového hospodářství založený na principu PAYT, který umožňuje pohodlně třídit odpad a šetřit nejen životní prostředí, ale i naše peněženky.

V druhé části programu se účastníci semináře seznámili s problematikou využití a znalostního uchopení velkých dat, principy a přínosy pro municipality a mikroregiony. V poslední části dne bylo řešeno využití velkých dat v oblasti zemědělství a jeho přínosy v oblasti regionálního rozvoje.

 

IMG_0121 IMG_0124

Tisková zpráva Kostelní Hlavno

Přílohy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.