KS MAS Středočeský kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Středočeského kraje

Přihlásit se

Třetí z cyklu vzdělávacích seminářů zaměřených na představení inovativních řešení v souladu s konceptem Smart Villages proběhl ve středočeské obci Mutějovice

Rubriky:Aktuality

Chytrý venkov – to je vlastně o lidech. Jde o venkovské občany, kteří se ujímají iniciativy při hledání praktických řešení – jak náročných výzev, kterým čelí, tak – což je však důležité – vzrušujících nových příležitostí, transformujících venkovské oblasti.

Zdroj: publikace Chytrý venkov

 

Třetí ze série vzdělávacích seminářů podpořených z KÚ Středočeského kraje pro místní akční skupiny na území Středočeského kraje proběhl ve středu 30. ledna 2019 v Základní škole v Mutějovicích na Rakovnicku. Rakovnicko patří v České republice mezi nejsušší oblasti, a proto bylo vybráno pro tento den příznačné téma vodohospodářství a zadržování vody v krajině zejména s ohledem na sucho a související negativní dopady v území. Účastníkům z řad místních akčních skupin a dalších pozvaných hostů byly představeny kořenové čistírny a jejich využití v obcích, soukromých subjektech i pro veřejnost. Dále byly řešeny nové způsoby v oblasti vodohospodářství ve městech a obcích zohledňující aktuální problémy způsobené klimatickými změnami.

 

V druhé části programu se účastníci semináře seznámili s problematikou rozšíření rychlého internetu včetně příkladů služeb, které bude možné zajišťovat v obcích lépe a levněji, pokud se budou poskytovat digitálně. V závěru dne účastníci absolvovali prohlídku a praktickou ukázku vybavení nové učebny inovativními technologiemi ve vzdělávání jako je 3D tisk či robotika.

 

Děkujeme za milý den v Mutějovicích a všem přednášejícím za vyčerpávající informace.

Prezentace

Příležitosti a bariéry rozšíření rychlého internetu

Člověk a svět techniky

Nové způsoby v oblasti vodohospodářství ve městech a obcích

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.