KS MAS Středočeský kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Středočeského kraje

Přihlásit se

Vzdělávání MAS v oblasti inovativních řešení – závěrečná konference v Dolních Břežanech otevřela téma role MAS jako inovačních brokerů

Rubriky:Aktuality

Chytrý venkov není pouze o technologiích, ale zejména o způsobu fungování služeb, pracovního trhu nebo třeba lokální ekonomiky. „Abychom mohli venkov označit za chytrý, tak musíme zajistit pro co nejvíce lidí přístup k novým technologiím a naučit je technologie využívat. Chytrý venkov musí umět vybalancovat sociální, ekonomickou a environmentální oblast a myslet na jeho udržitelnost. Na druhou stranu pojďme venkovu pomoci, aby se navrátil ke svým kořenům a získal zpět svoji částečně ztracenou moudrost,“ říká předseda Krajské sítě místních akčních skupin Středočeského kraje Miloslav Oliva.

Vyvrcholením cyklu vzdělávacích seminářů v oblasti inovativních řešení pro místní akční skupiny Středočeského kraje byla závěrečná dvoudenní konference, která se uskutečnila ve dnech 20. a 21. 3. 2019 ve výzkumném laserovém centru Eli Beamlines v Dolních Břežanech – největší výzkumné infrastruktuře ve Středočeském kraji. 

 

motto: „První konference MAS Středočeského kraje k Chytrému venkovu“

 

Celý cyklus čtyř vzdělávacích seminářů i závěrečná konference v Dolních Břežanech byly podpořeny Krajským úřadem Středočeského kraje a zároveň Krajským sdružením NS MAS ČR Středočeského kraje.

Zatímco na čtyřech vzdělávacích seminářích, které konferenci předcházely, byla věnována pozornost zejména konkrétním existujícím inovativním řešením, která je možné okamžitě implementovat, a také řešením využitelných v blízké budoucnosti, tématem konference byl samotný koncept Smart City/Smart Villages, zejména role MAS jako inovačních brokerů, vlivy globálních trendů a výzev, na které musíme reagovat s ohledem na zajištění udržitelného rozvoje.

Centrum Eli Beamlines zajistilo za účelem pořádání konference příjemný moderní prostor, účastníci také přivítali možnost prohlídky centra.

Dovolujeme si poděkovat přednášejícím, partnerům, organizátorům a zejména všem hostům – bez vás by se šest dnů na téma SMART nemohlo uskutečnit. Děkujeme!

 

Tisková zpráva – závěrečná konference Dolní Břežany

Přílohy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.